48. edycja Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”

Nie zawiedli

 

Uczniowie ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych potwierdzili, że są dobrymi fachowcami zajmując wysokie lokaty podczas zawodów okręgowych 48. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Imprezę tę rozegrano w sobotę, 12 stycznia 2019 r. w Poznaniu z udziałem najlepszych uczniów Zasadniczych Szkół Zawodowych i Szkół Branżowych I stopnia województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.

 

Uczestnicy rywalizacji rozwiązywali test jednokrotnego wyboru z 40 pytaniami z wiedzy zawodowej oraz zadanie problemowe dotyczące danej kwalifikacji.

 

ZSB-E w Ostrowie Wlkp. godnie reprezentowali uczniowie, którzy uzyskali następujące wyniki w klasyfikacji indywidualnej:

  • w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych (kwalifikacja B. 06 Wykonywanie robót malarskich-tapeciarskich)
    • Maciej Kraska z klasy MZ3 - I miejsce w okręgu, 14 pozycja w klasyfikacji ogólnopolskiej,
  • w zawodzie monter instalacji i urządzeń sanitarnych (kwalifikacja B. 09 Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych)
    • Oskar Woźniak z kl. SW2 -  II miejsce w okręgu, 9 w Polsce,
    • Szymon Skolarski z kl. SW2 - III miejsce w okręgu, 10 w Polsce.

Wyniki poznańskich finałów zestawiono z osiągnięciami zawodników z całej Polski. W efekcie w kwalifikacji B.06 wzięło udział 77 uczniów, a w kwalifikacji B.09 ogółem 36 uczestników. Występ w turnieju stanowił dla młodych fachowców doskonałą okazją do sprawdzenia swojego przygotowania zawodowego. Uczniów przygotowały nauczycielki przedmiotów zawodowych: Ewa Szymańska (B.06) i Joanna Wawrzyniak (B.09).

Powrót do listy aktualności