„Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”

Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata (21-23 września) odbywała się pod hasłem „Akcja – segregacja! 2x więcej, 2 x czyściej” jej przesłaniem było wsparcie segregacji  odpadów w gminach  oraz  poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko.

 

Tym razem teren Parku Miejskiego  porządkowali uczniowie klasy AG1, którzy  wyposażeni w rękawice i odpowiednie worki  ruszyli do selektywnego  sprzątania odpadów. W samym parku zebrali kilka worków śmieci nie zapominając o poboczu parku i placu zabaw.  Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo jubileuszowa  w Polsce sprzątamy w ogólnoświatowej Akcji od 25 lat. Pogoda  jak i humory dopisały  tak więc zarówno młodzież jak i opiekunowie miło spędzili czas na łonie natury.

 

Kamila Kidziak-Bogucka

Powrót do listy aktualności