Apel z okazji Dnia Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych.

20. kwietnia, w piątek klasa BG2 zaprezentowała bogaty w treści program poświęcony inwalidom i osobom niepełnosprawnym. Myślą przewodnią apelu były słowa „To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia".

 

Młodzież skupiła się na różnorodnej działalności osób niepełnosprawnych, podkreślając w ten sposób ich wyjątkowość. Uwagę uczniów przykuły historie konkretnych osób, np. murarza na wózku inwalidzkim, strongmana po urazie kręgosłupa, czy sportowców różnych dyscyplin. Wszyscy oni są „pełnosprawni”, gdy realizują się w życiu!!! Nie oczekują bezmyślnej litości czy współczucia!!! Młodzież zaprezentowała także sylwetki osób, które wspierają działalność na rzecz niepełnosprawnych i potrzebujących. W tym doborowym gronie znaleźli się między innymi: Jakub Błaszczykowski, państwo Lewandowscy, Agnieszka Radwańska, Martyna Wojciechowska czy Anna Dymna.

 

Apel uświadomił wszystkim, że niepełnosprawność nie wyklucza z życia.

 

Krystyna Główczak

Powrót do listy aktualności