„Budownictwo – to nas kręci!”- konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Nauczyciele przedmiotów budowlanych z Zespołu Szkół Budowlano – Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim, zapraszają uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w konkursie pod nazwą  „Budownictwo – to nas kręci!”.  Konkurs zostanie przeprowadzony na arkuszu testu wielokrotnego wyboru z kartą odpowiedzi. 

 

Konkurs jest formą zabawy, rozrywki intelektualnej dla stworzenia atmosfery zdrowej rywalizacji i szlachetnego współzawodnictwa w znajomości symbolicznej wiedzy uczniów szkół gimnazjalnych zainteresowanych dziedziną architektury i budownictwa.

 

Tematyka konkursu bazuje na podstawach wiedzy ogólnej z przedmiotów ścisłych, ponadto sięga po obserwacje otaczającej nas przestrzeni i ciekawostki budowlane. Uczestnicy udzielą odpowiedzi na pytania typu: co to jest,  gdzie się znajduje, do czego służy?

 

Konkurs zostanie przeprowadzony na arkuszu testu wielokrotnego wyboru z kartą odpowiedzi. Dostarczone wraz z pytaniem informacje umożliwią wskazanie prawidłowej odpowiedzi z zakresu rozpoznawania:

  • prostych elementów i detali architektonicznych naszego miasta i regionu,
  • podstawowych elementów charakterystycznych dla obiektów budowlanych,
  • materiałów budowlanych,
  • sprzętu, narzędzi i środków transportu budowlanego,
  • geometrii przekrojów elementów budowlanych,
  • wymiarów rysunkowych i ich przekształceń.

Do pobrania regulamin konkursu

Powrót do listy aktualności