Dzień Ogrodnika i Architekta Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

9 października 2018r. Uczniowie z klasy A3 wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Poznania na Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego.

Tego dnia Wydział celebrował Dzień Ogrodnika i Architekta Krajobrazu prowadząc rozmaite zajęcia warsztatowe. Po krótkim powitaniu gości przez Dziekana Wydziału młodzi architekci wysłuchali wykładu Pana mgr Jarosława Surmy, który przedstawił szereg inspiracji architektonicznych w projektowaniu mebli i zagospodarowaniu przestrzeni ogrodowej. Po części teoretycznej młodzież zmagała się z zadaniami praktycznymi  między innymi przedstawiali (pracując w grupach) nowatorskie rozwiązania zagospodarowania działki przydomowej inspirowane konkretnym obrazem np. spękaną ziemią.

 

Jak się okazało zadanie nie należało do najłatwiejszych i wymagało sporej wyobraźni. W czasie przerwy między warsztatami mieliśmy okazję zwiedzić budynek Wydziału a także skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez gospodarzy. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w zajęciach entomologicznych na których po krótkiej prelekcji dr Pawła Sienkiewicza budowali  zimowe hotele dla owadzich rodzin między innymi dla murarek. Mamy nadzieję na kontynuowanie współpracy między naszą szkoła a Wydziałem OiAK i kolejne udane spotkania.

Kamila Kidziak-Bogucka

 

 

Powrót do listy aktualności