II Konkurs Wiedzy o Erneście Malinowskim w ostrowskim ZSB-E

Dominacja pierwszoklasistów

 

Katarzyna Kowalska z klasy AG1 zwyciężyła w II Konkursie Wiedzy o Erneście Malinowskim w ostrowskim ZSB-E. II i III miejsce zajęli odpowiednio: Urszula Grad z B1 i Norbert Kustusz z ET1. Quiz przeprowadzono w środę, 5 czerwca 2019 r. podczas szóstej godziny lekcyjnej w sali 212.

 

Organizatorami zmagań byli nauczyciele historycy: Piotr Wiertelak i Jarosław Maląg. W rywalizacji wzięło udział 11 uczniów wywodzących się z czterech klas. W gronie tym znalazło się 9 debiutantów. W ciągu 40 minut startujący musieli rozwiązać test złożony z 30 pytań o łącznej wartości 59 punktów. Dotyczyły one przede wszystkim zagadnień historycznych, jak i geograficznych związanych z życiem Ernesta Malinowskiego. Ich skala trudności była zróżnicowana. Co warte odnotowania czołowe trzy miejsca wywalczyli uczniowie wywodzący się z klas pierwszych, którzy zarazem debiutowali w tych zmaganiach. Za swój sukces każdy z nich otrzyma dyplom i nagrodę książkową na zakończenie roku szkolnego 2018/2019.            

Klasyfikacja końcowa:

 1. Katarzyna Kowalska (AG1) 36,5 pkt.

 2. Urszula Grad (B1) 33,5

 3. Norbert Kustusz (ET1) 25,5

 4. Jagoda Bajkowska (BG3) 24,5

 5-6. Aleksandra Krawczyk (ET1) 23

 5-6. Mikołaj Malinowski (B1) 23

 7. Krzysztof Sztucki (ET1) 20

 8. Dominika Kaczmarek (AG1) 19

 9. Sebastian Szkudlarek (ET1) 15

10. Oliwia Kania (ET1) 12

11. Jakub Warszawski (BG3) 8

                                                                                Jarosław Maląg

Powrót do listy aktualności