Inicjatywa maturzystów ZSB-E

Podzielili się żywnością

 

Z coraz popularniejszą inicjatywą polegającą na dzieleniu się żywnością z potrzebującymi wyszli uczniowie maturalnych klas czwartych (AG4, B4, ET4) ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych. Wsparli oni w ten sposób Fundację "Głodnych Nakarmić" w Ostrowie Wlkp. 

 

Zdaniem uczniów "Budowlanki" nie ma piękniejszego gestu niż dzielenie się jedzeniem z drugą osobą. Tak prosta czynność daje wiele radości i przypomina o relacjach z drugim człowiekiem. - Pomysł uczniów to fantastyczna okazja, by uratować żywność, której nie zdołali oni skonsumować podczas Studniówki. - wtrąciła Dorota Wierzowiecka, wychowawca kl. ET4.

 

Żywność ta została przekazana jadłodajni przy ul. Grunwaldzkiej w Ostrowie obsługującej codziennie około 25-30 osób. W ich gronie znajdują się bezdomni oraz samotni. - Uczniowska inicjatywa pokazuje, że niewielkie działanie to wielki krok w stronę budowania świadomości na temat odpowiedzialnego dysponowania żywnością. - powiedziała Ewa Szymańska,  wychowawca kl. B4.

Powrót do listy aktualności