Krajowy Konkurs Wiedzy Promującej Sport i Olimpizm

Kolejny laur Bogusza

 

Zwycięstwem Bogusza Gajdy z klasy ET4 ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano- Energetycznych zakończył się Krajowy Konkurs Wiedzy Promującej Sport i Olimpizm w kategorii młodzieżowej. Impreza została przeprowadzona w piątek, 9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Starym Jarosławiu koło Darłowa.

 

Zmagania toczyły się pod hasłem: 100 lat Sportu Polskiego „Polska Niepodległa 1918 – 2018”. Wśród organizatorów rywalizacji znalazły się: Urząd Gminy Darłowo, Urząd Miasta Darłowo, Starostwo Powiatowe Sławno. Wszystkie pytania ułożył Roman Strzałkowski – zdobywca czołowych lokat w Mistrzostwach Polski Kibiców Sportowych. Uczestnicy imprezy musieli rozwiązań test pisemny i na jego podstawie została ustalona klasyfikacja końcowa. Bogusz Gajda, którego do występu przygotował tradycyjnie nauczyciel historyk Jarosław Maląg zgromadził w nim 38 punktów i zdecydowanie okazał się najlepszy w kategorii młodzieżowej. Ponadto wynik ten dał mu bardzo dobre ósme miejsce w kategorii otwartej. Za swój sukces otrzymał zaszczytny tytuł Mistrza Wiedzy o Polskim Sporcie w gronie młodzieżowców, puchar, dyplom i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Warto podkreślić, że dla Bogusza Gajdy był to już czwarty konkurs sportowy o zasięgu krajowym, w którym brał udział, a zarazem drugi zakończony wygraną.

 

Jarosław Maląg  

Powrót do listy aktualności