Lekcja otwarta - korelacje międzyprzedmiotowe!

Już po raz kolejny w auli naszej szkoły, miał miejsce wykład poświęcony Biblii. Jak co roku odbył się pod hasłem „Co powinniśmy wiedzieć o Biblii?”. Przedsięwzięcie miało miejsce w środę 31. października i było wynikiem współpracy polonistów i księży katechetów.

 

Czym są „korelacje międzyprzedmiotowe”? Otóż korelacje polegają na integracji międzyprzedmiotowej, która w procesie nauczania holistycznego ma na celu integrowanie wiedzy z wielu dziedzin. Projekt wymaga zaangażowania kilku osób, ale daje satysfakcję i co najważniejsze podoba się uczniom.

 

Treści, omawiane podczas wykładu, nawiązywały do trzech przedmiotów: języka polskiego, religii oraz wiedzy o kulturze. Motywem przewodnim stała się Biblia, a celem spotkania było przybliżenie uczniom klas pierwszych wielowymiarowości tego ponadczasowego dzieła.

 

Krystyna Główczak

 

Powrót do listy aktualności