Liga Mistrzów w siatkówce mężczyzn

Huśtawka nastrojów i emocji

 

Dawkę zmiennych wrażeń przyniósł uczniom oraz ich opiekunom wywodzącym się z ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych pobyt w Hali „Energia” w Bełchatowie na meczu siatkówki mężczyzn PGE Skra Bełchatów – Greenyard Maaseik. Spotkania rozegrano w środowy wieczór, 30 stycznia 2019 r. w ramach zmagań grupy D Ligi Mistrzów.

 

Był to już piąty wyjazd na imprezę sportową uczniów ostrowskiej „budowlanki” w okresie ostatnich niespełna trzech lat, a zarazem drugi na mecz siatkówki. Inicjatorem tych wypraw jest wielki pasjonat sportu Jarosław Maląg, który wraz trójką pozostałych nauczycieli Katarzyną Cieluch, Ewą Szymańską i Michałem Pilarskim sprawował czujną opiekę nad rekordową grupą 49 uczniów wywodzących się z aż 12 klas. – Organizacja, jak i oprawa spotkania stały na wysokim poziomie. Na trybunach panowała przyjazna atmosfera i wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy, co rusz zagrzewając do walki zespół gospodarzy. Przy okazji potyczki mogliśmy podziwiać spore umiejętności siatkarskie, fantastyczne akcje i kilka gwiazd siatkówki. Największą spośród nich zobaczyliśmy jednak na trybunach, a był z nią słynny Brazylijczyk Giba, który znalazł się w gronie widzów. Potyczka miała zmienny przebieg dzięki czemu dostarczyła dużo emocji. Do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa bełchatowian, albowiem ulegli oni Mistrzom Belgii 2:3. – podsumował Jarosław Maląg.                                                                               

Jarosław Maląg

 

Powrót do listy aktualności