Nagrody w IV Przeglądzie Słowa!

7 marca 2019r. odbył się w ZSP CKU w Przygodzicach  IV Przegląd Słowa pod hasłem "I nie miłować ciężko, i miłować Nędzna pociecha ...". Zmagania konkursowe objął patronatem  Starosta Ostrowski i Wójt Gminy Przygodzice. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: słowo pisane, recytacja i czytanie interpretacyjne. W konkursie recytatorskim brały udział trzy uczennice naszej szkoły- Aleksandra Pinkowska ( klasa A3), Oliwia Kania (klasa ET1) oraz Weronika Makowiecka (klasa B3). W skład jury wchodzili:  Małgorzata Juda-Mieloch  ( dr nauk humanistycznych, pracownik ODN), Honorata Maciejewska (pracownik MDK) oraz poeci Bolesław Grobelny i Piotr Fałczyński. W trudnej sztuce recytacji oceniano sposób interpretacji tekstu,  dobór repertuaru, wyczucie frazy, dykcję , umiejętność wykorzystania pozagłosowych środków ekspresji i ogólne wrażenie artystyczne. Wśród 36 doskonałych recytatorów z różnych szkół  zostały nagrodzone uczennice ZSB-E. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych  Aleksandra Pinkowska zdobyła II miejsce i Weronika Makowiecka III miejsce! Gratulujemy!

Maria Żurawska

Powrót do listy aktualności