Olimpiada Budowlana „Buduj z pasją”

Duet w finale

 

II miejsce wywalczył duet uczniów - Ewelina Stempin i Adama Połczyński - Technikum Nr 3 im. Ernesta Malinowskiego ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w etapie regionalnym Olimpiady „Buduj z pasją”. Impreza została przeprowadzona w czwartek, 14 marca 2019 r. w Wieluniu.

 

Cel olimpiady stanowi podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej uczniów oraz doskonalenie umiejętności praktycznych i kształtowanie umiejętności zawodowych. Organizatorem jest Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani” w Kielcach. - Do turnieju  zgłosiło się osiem dwuosobowych drużyn ze szkół budowlanych m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego, Działoszyna, Wielunia, Wieruszowa, Pabianic, Olesna. Zespoły z Ostrowa i Wielunia pokonały pozostałe sześć drużyn i tym samym będą reprezentowały nasz region w finale centralnym w Staszowie 30 i 31 maja. – powiedziała Ewa Szymańska, nauczyciel przedmiotów z zakresu budownictwa w ostrowskim ZSB-E. Podczas rywalizacji uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test pisemny trwający 60 minut, a następnie drużynowo wykonywali zadanie praktyczne przez 180 minut. Przejazd uczniów sfinansowały firmy P.P.H ”KER” Tadeusz Ziętek oraz Centrum Budowlane ”FENIKS” Leszek Szulc.

 

Wyniki:

  1. miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
  2. miejsce – Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych im. Ernesta Malinowskiego w Ostrowie Wielkopolskim
  3. miejsce – Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

 

Powrót do listy aktualności