Ostrów Wielkopolski w poezji, fotografii i rysunku - konkurs recytatorski, fotograficzny i rysunkowy

Zespół Szkół Budowlano - Energetycznych w Ostrowie Wlkp. organizuje konkurs recytatorski, fotograficzny oraz rysunkowy, którego tematem przewodnim wszystkich prac jest "Ostrów Wielkopolski w poezji, fotografii i rysunku".

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach:

• recytatorski – (poeci ziemi ostrowskiej np. Wojciech Bąk),
  • fotograficzny – (piękne miejsca naszego miasta),
  • rysunkowy – (podobnie jak fotograficzny - piękne miejsca naszego miasta).

Rozstrzygnięcie każdego z konkursów odbędzie się osobno na poziomie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Cele konkursu:

• Inspirowanie młodzieży do twórczości artystycznej.
  • Rozwijanie zainteresowań artystycznych.
  • Promocja talentów i pasji młodzieży.
  • Promocja Ostrowa Wielkopolskiego.

Warunki uczestnictwa :

• Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie wszystkich ostrowskich szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych.
  • Prace powinny realizować hasła przewodnie, czyli uwzględniać tematykę  związaną z Ostrowem Wielkopolskim.
  • Prace nadesłane na konkurs muszą być wykonane samodzielnie, przez uczestnika konkursu. Ocenie nie będą podlegały prace zbiorowe.
  • Uczestnik może wziąć udział w kilku konkursach.
  • Prace powinny być opatrzone wymaganymi danymi.
  • Prace plastyczne, fotograficzne oraz zgłoszenia do konkursu recytatorskiego należy dostarczyć do 29.11.2013r. osobiście (do sekretariatu szkoły) lub przesłać na adres szkoły : Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych, 63-400 Ostrów Wlkp., ul. Wolności 23 z dopiskiem "konkurs".
  • Prace konkursowe nie będą zwracane autorom.
  • Rozstrzygnięcie konkursów: recytatorskiego, plastycznego i fotograficznego odbędzie się 12.12.2013r. w auli ZSB-E (pierwsze piętro sala 104). Początek godzina 9 30. Zapraszamy wszystkich uczestników wraz z opiekunami.
  • Konkurs recytatorski rozpocznie się o godzinie 1000 dnia 12.12.2013 w auli szkoły.
  • Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach : szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne (dotyczy wszystkich zaproponowanych konkursów czyli: plastycznego, fotograficznego i recytatorskiego).

Sposób oznaczenia prac.

Prace powinny być opatrzone następującymi informacjami umieszczonymi na metryczce z tyłu pracy:

• nazwa konkursu,
  • imię i nazwisko autora,
  • klasa,
  • nazwa i adres szkoły,
  • imię i nazwisko nauczyciela (opiekuna), instruktora,
  • numer telefonu kontaktowego,
  • zgłoszenie do konkursu recytatorskiego stanowi osobny formularz.

Informacje dodatkowe:

Pytania w sprawie konkursu należy kierować do koordynatorów:

• Główczak Krystyna - numer telefonu 506698071,
  • Tomala Lidia - numer telefonu 507054824,
  • Żurawska Maria - numer telefonu 501349239

Regulamin Konkursu Plastycznego::

• Każdy uczestnik konkursu może nadesłać do 2 prac plastycznych wykonanych dowolną techniką w formacie A3.
  • Ze względu na możliwości techniczne montażu nie będą przyjmowane prace typu reliefowego (np. na szybach, naklejanej kaszy).

Regulamin Konkursu Fotograficznego:

• Każdy uczestnik konkursu może nadesłać do 2 prac fotograficznych.
  • Format zdjęcia 13 x 18 cm.

Regulamin Konkursu Recytatorskiego:

• Uczestnicy przygotowują do prezentacji jeden utwór poetycki (lub fragmenty wybranego tekstu).
  • Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.
  • Wykonawcy mają możliwość wykorzystania pozasłownych środków wyrazu, jeśli zabieg służy twórczej interpretacji.
  • Prezentowane utwory oceniane będą przez jury wg. następujących kryteriów:
    • dobór repertuaru,
    • oryginalność i trafność interpretacji,
    • kultura słowa,
    • ogólny wyraz artystyczny.

Prace oceniać będzie kapituła konkursu, wyłoniona spośród nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, fotograf oraz plastyk.

Uczestnik konkursu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.) akceptując niniejszy regulamin wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na publikację wizerunku umożliwiającego przeprowadzenie i umieszczenie wyników konkursu na stronie internetowej szkoły.

Organizatorzy:

1. Zespół języka polskiego i biblioteki szkolnej
  2. Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego
  3. Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlano - Energetycznych

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Czekają atrakcyjne nagrody !