Pasowanie pierwszoklasistów

W czwartek, 25 października, w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści, oglądając prezentacje multimedialne, mieli okazję zapoznać się z historią szkoły a także z sylwetką naszego patrona Ernesta Malinowskiego. Oficjalną część uświetniły występy wokalne i gitarowe naszych uczniów - Magdaleny Wosiek z klasy BG3 oraz Sebastiana  Szkudlarka z klasy ET1. Nie zabrakło również części mniej formalnej – nasi pierwszoklasiści zmierzyli się z czterema zadaniami: prezentacja zawodu, konkurs wiedzy o szkole, karaoke oraz rozpoznanie wychowawcy na zdjęciu z dzieciństwa. Po konkurencjach odbyło się ślubowanie, które przypieczętowało przyjęcie pierwszoklasistów w poczet społeczności szkolnej.

W rywalizacji klas AG1, B1, MZ1, ET1 oraz SW1 zwyciężyła klasa MZ1, która otrzymała z rąk  pani dyrektor Honoraty Sachowskiej-Barańczak nagrodę -  symboliczny bon, sfinansowany z funduszu Rady Rodziców, uprawniający do zorganizowania klasowej integracji. Każda klasa otrzymała słodki upominek. Wszystkim klasom gratulujemy zaangażowania i dziękujemy za wspólną zabawę!

Impreza została przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Beaty Zalewskiej, Kamili Kidziak-Boguckiej oraz Ewy Trachimowicz.