Stypendium PKP Polskie Linie Kolejowe

Uczniowie reaktywowanych kierunków kolejowych z ostrowskiej „budowlanki’’ po raz kolejny otrzymali stypendia naukowe. Dyrektor PKP Polskich Linii Kolejowych pan Krzysztof Włodarczyk podkreślał, że dla najzdolniejszych uczniów, oprócz wparcia finansowego, równie ważne jest przyrzecznie pracy po zakończeniu nauki.

 

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w dniu 24 października  2018 r. Warunkiem uzyskania stypendium jest odpowiednia średnia ocen w danym semestrze. Jeśli uczniowi nie uda się uzyskać stypendium, ma na nie szansę w kolejnym.  Uzyskane przez uczniów średnie z przedmiotów ogólnych, podobnie jak i zawodowych rosną, co szczególnie cieszy dyrekcję ZSB-E i PKP PLK S.A. Aktualnie w ZSB-E kształci się ponad 120 przyszłych kolejarzy w klasach dwóch specjalności: technik transportu kolejowego i technik elektroenergetyk transportu szynowego, 14 uczniów pobiera obecnie stypendia. Liczba chętnych kandydatów na kierunki kolejowe z roku na rok rośnie.  W czasie uroczystości wręczenia stypendiów wyróżnieni uczniowie mogli porozmawiać z dyrektorem Zakładu Linii Kolejowych o warunkach swojej przyszłej pracy i o modernizacji infrastruktury w obrębie zakładu ostrowskiego.

 

„Jako  uczniowie i przyszli pracownicy PKP PLK cieszymy się, że mamy możliwość kształcenia się w  poszukiwanych na rynku pracy kierunkach. Po ukończeniu szkoły otwiera się przed nami droga dalszego rozwoju zawodowego, co niejednokrotnie powtarzał pan Włodarczyk w rozmowie z nami. Jako stypendyści kierunków kolejowych po tym spotkaniu mamy nadzieję na dalszą współpracę.”

Powrót do listy aktualności