Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

20 lutego 2019 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Celem konkursu była popularyzacja języka niemieckiego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia swoich umiejętności językowych poprzez rywalizację. W konkursie uczestniczyło 20 uczniów.

Najlepsi uczniowie reprezentowali Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych  „Deutsch ist in”. Laureatami  tego konkursu są:

• I. miejsce:       Natalia Zimmer z klasy ET2 i Dominik Szlachta z klasy ET4
  • II. miejsce:      Markus Stenmans z klasy B2
  • III.miejsce:     Jakub Krawczyński z klasy ET2 i Paulina Tomczak z klasy AG4

Dnia 05.03.2019 Pani Dyrektor Honorata Sachowska – Barańczak w obecności germanistów: Małgorzaty Rokseli, Krzysztofa Majchrzaka i Anny Rodzeń, wręczyła uroczyście dyplomy laureatom.