"Ta co nie zginęła"

Jeszcze jeden listopad do okna zapukał
żółtych liści szelestem. I znów nas odszukał.
Nas, zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały
które nam po przodkach w spuściźnie zostały...

 

Tymi słowami uczniowie klasy B3 rozpoczęli apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i w ten sposób wpisali się w różne  inicjatywy podjęte w naszej szkole dla uczczenia tego wyjątkowego święta. Na tle muzyki Szopena młodzież przedstawiła najważniejsze daty, wydarzenia i osoby, które prowadziły Polaków od bolesnych zaborów aż do dnia niezwykłego entuzjazmu, czyli 11 listopada 1918 roku, kiedy odzyskaliśmy niepodległość. Niech zbliżające się dni staną się okazją do przypomnienia sobie tych Polaków, którzy zachowali wiarę w odrodzenie Państwa Polskiego i za tę wielką sprawę walczyli i ginęli.

Powrót do listy aktualności