Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Ministerialne Pendolino

 

Z udziałem Andrzeja Massela - Wiceministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej – zainaugurowano w poniedziałek, 2 września 2013r. nowy rok szkolny w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp. Wizyta tak znamienitej osoby wynikała z faktu reaktywowania w budynku nieistniejącego już Technikum Kolejowego po 12 latach od zakończenia naboru do klas o profilu kolejarskim kierunku elektro-energetyk pojazdów szynowych.  

 

Polskiej kolei i firmom branży kolejarskiej potrzebna jest młoda wykwalifikowana kadra. To jest bardzo ważny dzień. Szkoła kształci w zawodach istotnych dla gospodarki i cieszę się, że są wśród nich uczniowie, którzy nawiązywać będą do pięknej tradycji szkoły. Kolej w Polsce się zmienia. Rozbudowywana jest polska infrastruktura kolejowa, postępują zakupy nowego taboru kolejowego, ale wszystkie inwestycje nie miałyby sensu bez ludzi, którzy tę infrastrukturę będą obsługiwać. Dlatego cieszę się, że wśród uczniów będą ci, którzy kształcą się w zawodach kolejowych. Wyrażam nadzieję, że ten kierunek będzie się dobrze rozwijał. – powiedział wiceminister podczas uroczystości.

 

Odniósł się w ten sposób do faktu reaktywowania w Ostrowie Wielkopolskim klasy o profilu kolejowym. Ponadto głos zabierali: mgr Piotr Wiertelak o znaczeniu 1 września 1939 r., mgr Jarosław Maląg o dziejach ostrowskiego ZSB-E i dyrektor szkoły, mgr Honorata Sachowska-Barańczak o powrocie do korzeni kolejowych. Piękne zwieńczenie imprezy stanowiło wręczenie dyrektor ZSB-E modelu pociągu pendolino przez wiceministra. 

 

Jarosław Maląg

Powrót do listy aktualności