VII Mistrzostwa Kibiców Sportowych ostrowskiego ZSB-E

Bogusz superstar

 

Bogusz Gajda z klasy ET4 po raz drugi w dziejach sięgnął po zwycięstwo w Mistrzostwach Kibiców Sportowych Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp. Zaszczytne drugie miejsce przypadło w udziale jego koledze z ET4 Dominikowi Szlachcie, który minimalnie wyprzedził sensacyjnego debiutanta Artura Muślewskiego (ET3). Quiz rozegrano w środę, 9 stycznia 2019 r. w sali 212 już po raz siódmy.

 

W ciągu 40 minut uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym złożonym z 36 pytań otwartych o łącznej wartości 94 punktów. Pytania dotyczyły przede wszystkim wydarzeń 2018 r. z zakresu sportu polskiego, światowego i lokalnego, a w mniejszym stopniu historii sportu, regulaminów i zasad rywalizacji. Autorem pytań, jak i pomysłodawcą quizu był nauczyciel, mgr Jarosław Maląg. On też poprawił wszystkie testy konkursowe. W zmaganiach wzięło udział 13 uczniów z 7 klas. W doborowej stawce znalazło się sześciu debiutantów (Kubera, Muślewski, Olszewski, Stawski, Urbaniak, Walczak). Najlepiej spisał się drugi z wymienionych, który wywalczył najniższy stopień podium. Poza Muślewskim ton rywalizacji nadawali tradycyjnie rutyniarze zajmując pierwsze, drugie i czwarte miejsce. Dla każdego z nich był to już czwarty i zarazem ostatni występ. Zasłużenie zwyciężył ogólny faworyt i najbardziej doświadczony w całej stawce Bogusz Gajda, który był zarazem obrońcą tytułu Mistrza Kibiców Sportowych ostrowskiego ZSB-E. Warto podkreślić, że w swoim dorobku posiada on wiele sukcesów m.in. pięć laurów uzyskanych w konkursach sportowych na szczeblu krajowym. Najliczniej reprezentowana była klasa B1 (3 przedstawicieli). Tradycyjnie uczestnicy zaprezentowali bardzo zróżnicowany poziom. Zaledwie czwórka startujących zebrała ponad 50% punktów możliwych do zdobycia. Zmagania te stanowiły zarazem eliminację do VI Mistrzostw Kibiców Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego, które niebawem na przełomie marca i kwietnia odbędą się w ZSB-E. Prawo występu w nich zagwarantowała sobie czołowa czwórka, a zdobywcy piątego miejsca przypadła w udziale rola rezerwowego. Ponadto zdobywcy trzech najwyższych lokat sięgnęli po nagrody w postaci jednego z tomów Encyklopedii Piłkarskiej FUJI bardzo cenionego Wydawnictwa GiA z Katowic.       

 

Końcowa klasyfikacja:

 1. Bogusz Gajda (ET4) 84 pkt.
 2. Dominik Szlachta (ET4) 77,5 pkt.
 3. Artur Muślewski (ET3) 77 pkt.
 4. Piotr Wilczek (B4) 66,5 pkt.
 5. Mateusz Stawski (AG1) 46 pkt.
 6. Kacper Olszewski (B1) 45 pkt.
 7. Dawid Walczak (B1) 44 pkt.
 8. Adam Bieganowski (ET2) 40 pkt.
 9. Hubert Adamczak (AG2) 35 pkt.
 10. Filip Kubera (AG1) 32,5 pkt.
 11. Jakub Kalemba (ET2) 30 pkt.
 12. Michał Szczurawski (ET3) 24 pkt.
 13. Jakub Urbaniak (B1) 12 pkt.

 

Dotychczasowi zwycięzcy:

2013 – Łukasz Lech (B1)

2014 – Łukasz Lech (B2)

2015 – Adam Szlachta (E1)

2016 – Adam Szlachta (E2)

2017 - Adam Szlachta (E3)

2018 - Adam Szlachta (E4) i Bogusz Gajda (ET3)

2019 – Bogusz Gajda (ET4)

 

Poniżej w załączonym linku można zobaczyć, z jakimi pytaniami zmagali się uczestnicy rywalizacji.

pytania konkursowe

Jarosław Maląg

 

Powrót do listy aktualności