Wycieczka na Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2018

Uczniowie klas budowlanych technikum i szkoły zasadniczej Zespołu Szkół Budowlano- Energetycznych uczestniczyli w piątek 02. lutego 2018 r. w wycieczce przedmiotowej do Poznania na Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2018. Była to już 27 edycja Targów BUDMA.  Duża,  bo aż 50-osobowa grupa młodzieży z klas: pierwszych (B1), klas drugich (BG2 i MZ2), oraz trzecich (B3), kształcących się w zawodzie technik budownictwa oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z opiekunami : mgr inż. Iwoną Brzozą, mgr inż. Małgorzatą Rokselą, mgr inż. Ewą Szymańską i mgr inż. Marią Ostrowicz – Szmolke to uczestnicy tej jakże ciekawej wyprawy .

 

Wg informacji reklamowych 1000 wystawców z całego świata zaprezentowało podczas Targów BUDMA 2018 setki rynkowych premier oraz najnowsze technologie dla budownictwa. Nasze zainteresowanie wzbudził  program Ścieżka kariery, czyli strefa z ofertami uczelni wyższych, kursów, szkoleń i praktyk. Poza szeroką ekspozycją odbywały się liczne wydarzenia o wysokiej wartości edukacyjnej: konferencje, szkolenia, wykłady, warsztaty  i pokazy.

 

Piątek na BUDMIE był dniem, który przyciągnął na targi setki wykonawców i uczniów, przygotowujących się do zawodów budowlanych. Od rana można było obejrzeć pokazy i skorzystać ze szkoleń w technikach budowlanych.

 

Ostatni dzień targów upłynął pod znakiem pokazów technik budowlanych Monteriada, Sporym zainteresowaniem cieszyły się techniki i produkty parkieciarskie, wykonywanie posadzek, techniki układania nowych okładzin ceramicznych, a także pokazy dekarskie i montaż stolarki okiennej. Targi miały za zadanie zaprezentowanie rozwiązań i technologii zastosowanych w budynkach  zaprojektowanych i wybudowanych w standardzie pasywnym, w których połączono rozwiązania inspirowane naturą z wykorzystaniem nowoczesnych odnawialnych źródeł energii.

 

Uczniowie wrócili z BUDMY z zasobem ciekawych informacji dostępnych jedynie w tych warunkach,  z licznymi podarunkami od wystawców, takimi jak foldery reklamowe, kalendarze, długopisy i inne drobne gadżety.

Dla wszystkich uczestników wycieczki była to kolejna lekcja innowacyjnego budownictwa i zachęta do śledzenia nowości w branży budowlanej. Mamy nadzieję, że pobyt młodzieży stanie się inspiracją do budowania kariery zawodowej.

 

Maria Ostrowicz- Szmolke

Powrót do listy aktualności