XI Powiatowy Konkurs Geograficzny

Pokazali klasę

 

Wspaniały, podwójny sukces odnieśli uczniowie ostrowskiego ZSB-E w XI Powiatowym Konkursie Geograficznym dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego. Po zwycięstwo sięgnął bowiem Krystian Sobecki, a trzecie miejsce wywalczył Jakub Ligocki (obaj AG4). Imprezę przeprowadzono we wtorek, 5 lutego 2019 r., a jej gospodarzem było III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wlkp. 

 

Tematyka konkursu dotyczyła zagadnień geografii astronomicznej. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy III Liceum Ogólnokształcącym i Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim. W gronie 30 uczniów reprezentujących 11 szkół ponadgimnazjalnych znalazła się trójka przedstawicieli ZSB-E: rutyniarz Krystian Sobecki oraz dwaj debiutanci Jakub Ligocki, Miłosz Niwa. Tercet ten to tegoroczni maturzyści wywodzący się z klasy AG4 (profil technik geodeta). Opiekę nad nimi sprawował, jak i starannie przygotował do zmagań nauczyciel geografii mgr Jarosław Maląg. Uczestnicy rywalizacji musieli rozwiązać test złożony z 20 zadań zamkniętych. Zdecydowanie najlepiej dał sobie z nim radę Krystian Sobecki uzyskując aż 41 punktów na 42 możliwe! Za zwycięstwo otrzymał m.in. dyplom i nagrody książkowe. Na trzecim miejscu wraz z dwójką innych uczniów uplasował się natomiast Jakub Ligocki z dorobkiem 38 punktów. Za ten sukces odebrał dyplom i książkę. Nie zawiódł również Miłosz Niwa gromadząc na swoim koncie 33 punkty. Przy okazji tej imprezy miała też miejsce prelekcja o tematyce geograficznej, którą poprowadził Tomasz Wasielak, nauczyciel wychowania fizycznego, który jest długodystansowcem bałtyckim i przeszedł trzykrotnie całe polskie Wybrzeże. – Po raz piąty ogółem i zarazem trzeci w podwójnym składzie przedstawiciele naszej szkoły uplasowali się w czołowej trójce konkursu. Ponadto po raz drugi uczeń ZSB-E okazał się najlepszy. Spodziewałem się sukcesu Krystiana, albowiem to osoba niezwykle utalentowana, rzetelna i bardzo lubiąca geografię. Co warte zaznaczenia laureatem tego konkursu został on już po raz drugi. Dużą klasę pokazał także Jakub Ligocki, który udowodnił, że drzemie w nim ogromny potencjał. – podsumował Jarosław Maląg.    

 

Dorobek ostrowskiego ZSB-E w historii Powiatowego Konkursu Geograficznego

Laureaci: Sebastian Łuszczek (II miejsce – 2011 r.), Piotr Kryszczak (II miejsce – 2012), Martyna Wodniczak (III miejsce – 2012), Mariusz Banasiewicz (I miejsce - 2014), Szymon Kmieć (II miejsce - 2014), Krystian Sobecki (II miejsce – 2017; I miejsce - 2019), Jakub Ligocki (III miejsce – 2019).

Wyróżnieni: Daria Kołodziej, Jacek Szewczyk (oboje 2009), Monika Marek (2011), Paulina Kowalska (2014), Mariusz Banasiewicz (2015), Łukasz Krupa (2016).

Najwięcej startów:

  • 3 razy – Krystian Sobecki (2017, 2018, 2019)
  • 2 razy - Mariusz Banasiewicz (2014, 2015), Martyna Brzezińska (2016, 2017), Łukasz Krupa (2016, 2017).

 

Jarosław Maląg

Powrót do listy aktualności