Z Ostrowa do Gniezna. Kolejny sukces Dominika Szlachty

23 marca 2018 r. upłynął pod znakiem III Gnieźnieńskich Igrzysk Akademickich. W murach Instytutu Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Gnieźnie miała miejsce olimpiada historyczna wiedzy z zakresu Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

 

Tematyka testu, do którego przystąpiło ok. 70 uczniów szkół średnich nawiązywała tym razem do problematyki regionalnej w ramach przypadających w tym roku obchodów 100-lecia odzyskania prze Polskę Niepodległości. Ostrów Wielkopolski reprezentowały tylko dwie placówki: Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych oraz nasza szkoła, z ramienia której, po wcześniejszych eliminacjach do Gniezna wytypowanych zostało trzech uczniów: Grzesiek Szymon (ET2) oraz Bartłomiej Konieczny i Dominik Szlachta (ET3). III miejsce zajął Dominik Szlachta, który dał się już poznać z licznych quizów i konkursów, zwłaszcza z wiedzy o sporcie, rok rocznie zajmując czołowe miejsce w lokacie. Sukces Dominika tym bardziej wart jest zaznaczenia, zważywszy, że w Igrzyskach Akademickich przełamał wiedzą uczniów liceów z Konina, Nakła nad Notecią, Wrześni, Swarzędza, Chodzieży, Opalenicy. Nagrodę wręczył prof. dr hab. Leszek Mroziewicz  z Zakładu Kultury i Tradycji Antycznej. Zwieńczeniem III Gnieźnieńskich Igrzysk Akademickich w IKE była wizyta w katedrze gnieźnieńskiej u grobu św. Wojciecha.

 

Piotr Wiertelak

Powrót do listy aktualności