Zawody rejonowe VII Olimpiady Tematycznej ,,Losy żołnierza polskiego i dzieje oręża polskiego...’’

Zdobył doświadczenie

 

Daniel Gawron z ostrowskiego ZSB-E uczestniczył w zmaganiach rejonowych VII Olimpiady „Losy żołnierza polskiego i dzieje oręża polskiego...”. Impreza została zorganizowana w środę, 11 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 6 w Poznaniu. 

 

Tegoroczna edycja Olimpiady obejmuje okres 1914–1950 r. i nosi podtytuł - Od Strzelców i Legionistów do „Żołnierzy Wyklętych”. W poznańskiej rywalizacji brało udział 32 uczniów z 17 szkół z obszaru województwa wielkopolskiego. W tym gronie znalazł się m.in. po raz pierwszy w dziejach Daniel Gawron z klasy B1b. Jego procesem przygotowawczym zajmował się nauczyciel, mgr Jarosław Maląg. W trakcie dwóch godzin zegarowych startujący musieli się uporać z trudnym testem o wartości 280 pkt. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się zdobywcy minimum 60% możliwych punktów. Warto nadmienić, że w imprezie nie wystąpił drugi reprezentant ostrowskiego ZSB-E, Daniel Abratkiewicz z klasy G1. Na przeszkodzie w ostatniej chwili stanęła mu choroba.        

 

Jarosław Maląg

Powrót do listy aktualności