„Zieleń przyuliczna – pielęgnacja z myślą o zimie”

Dnia 07.10.2013 r. młodzież ucząca się w klasach technikum architektury krajobrazu (AE1, A2, A4) uczestniczyła w konferencji pt. „Zieleń przyuliczna – pielęgnacja z myślą o zimie”.

 

Zakres tematyczny konferencji objął następującą tematykę:

 

  • Jak nie szkodzić zieleni zimą?
  • Maszyny do pielęgnacji – jak dobrać prawidłowy sprzęt,
  • Konserwacja urządzeń oraz systemów nawadniania na terenach zieleni miejskiej przed zimą,
  • Ochrona i pielęgnacja zieleni autostradowej na przykładzie odcinka Nowy Tomyśl – Konin,
  • Zamówienia publiczne w terenach zieleni,
  • Metody zabezpieczania zieleni przyulicznej na zimę na przykładzie Poznania.

 

Prezentacje powyższych tematów były bardzo interesujące. Zadowoleni ze zdobytej wiedzy oraz uzyskania nowych inspiracji projektowych, uczestnicy wraz z opiekunami udali się na wystawę Targów Techniki Komunalnej – KOMTECHNIKA.

Wystawa poświęcona była prezentacji maszyn wykorzystywanych w pielęgnacji terenów zieleni. Podziwialiśmy sprzęty prezentowane przez polskich jak i zagranicznych producentów. Zachwyceni całym wydarzeniem, mamy nadzieję na kolejne wspólne wyjazdy poświęcone rozwijaniu wiedzy z zakresu architektury krajobrazu.

 

Magdalena Janas, Mikołaj Gąsiorek

Powrót do listy aktualności