Biblioteka

Biblioteka

nauczyciele bibliotekarze

mgr Alina Frąszczak oraz mgr Emilia Swatkowska

Godziny pracy biblioteki
Poniedziałek 8:00 - 14:00
Wtorek 8:00 - 14:00
Środa 8:00 - 14:00
Czwartek 8:00 - 14:00
Piątek 8:00 - 14:00
Sala nr 018

 

Ogłoszenia biblioteczne

Przerwa na czytanie

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Przerwa na czytanie”, która miała promować czytelnictwo i książki wśród młodzieży.

W przedsięwzięciu uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i pracownicy szkoły.

Jeszcze raz pod znakiem niepodległości w duchu wielkopolskim

Pośród licznych faktów składających się na tegoroczne obchody 100-lecia niepodległości nie sposób pominąć wydarzeń związanych także sprzed stu lat mających miejsce w Poznaniu jak i całej dzielnicy pruskiej. Mowa o rocznicy powstania wielkopolskiego. 26 grudnia 2018 roku minie wiek, jak do Poznania zawitał światowej sławy kompozytor Ignacy Jan Paderewski, którego przyjazd stał się impulsem do chwycenia za broń i uwolnienia się z zależności od kajzerowskich Niemiec.

 

Upoluj Swoją Książkę 2.

Niektórzy z Was pamiętają tę akcję z zeszłego roku szkolnego, biblioteka zaprasza do wzięcia w niej udziału po raz drugi.

 

Na drzwiach biblioteki i tablicy korytarza na parterze pojawią się żółte plakaty „Czytaj Pl”. Ta największa akcja czytelnicza w kraju trwa od 02.11. do 30.11.2018r. Ma charakter bezpłatnej wypożyczalni e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod umieszczony na plakacie, a następnie ściągnąć książki na nim umieszczone.

BIBLIOTEKA ZACHĘCA DO CZYTANIA !!!!

Drodzy Rodzice!

 

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że biblioteka Zespołu Szkół Budowlano - Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim, przystąpiła  do   Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ramach tego Programu otrzymaliśmy na zakup książek kwotę w wysokości 15 tys. zł.

Byłoby dobrze, gdyby i Państwo mieli wpływ na rozwój czytelnictwa swoich dzieci, dlatego biblioteka szkolna prosi o wskazanie przez Państwa: nazwisk pisarzy, tytułów książek, bądź tematyki książek, które chcieliby Państwo, aby znalazły się na naszych półkach. Propozycje proszę podać dziś (przez wychowawców) lub w późniejszym terminie – za pośrednictwem swoich dzieci.

Z góry dziękuję za każdą informację.

Alina Frąszczak

 

Czytelnictwo w poszczególnych klasach
Biblioteka poleca